Yeni Yılda Yeni Bir Antrenman mı Deneyin? Neden Tam Gaz Gitmemelisin

Pinterest’te paylaş

Yeni Yılda Yeni Bir Antrenman mı Deneyin? Neden Tam Gaz Gitmemelisin

Yaralanmayı nasıl önleyeceğiniz ve yeni bir fitness rejimiyle yolunuza devam edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.
Bir çalışma, fitness kararları veren kişilerin yüzde 73’ünün hedeflerine ulaşmadan ayrıldığını buldu.
Uzmanlar, yılın başında kendinizi çok fazla zorlamadığını, bu da yaralanmaya neden olabileceğini söylüyor.
Bunun yerine uzmanlar, uzun vadede sonuç elde etmek için kendinizi hızlandırmanızı önerir.

Her yıl, milyonlarca insan Yeni Yıl’da formlarını kontrol altına almaya söz veriyor.

Aslında, NPR ve PBS NewsHour tarafından desteklenen 2018 Marist Anket anketine göre, daha fazla egzersiz yapmak, daha sağlıklı yemek ve kilo vermek en yaygın Yeni Yıl hedefleridir ve tüm kararların yaklaşık üçte birini oluşturmaktadır.

Ancak, spor salonunda zor gitme planı genellikle geri döner. 2012’de yapılan bir çalışmada, fitness kararları veren kişilerin yüzde 73’ünün hedeflerine ulaşmadan vazgeçtikleri ortaya çıktı.

Birçok kişi yolda kalmak ve spor salonu için zaman kazanmak için çok zor olsa da, diğerleri antrenman yapmayı ve hızlı yanmayı veya yaralanmayı aşırı taahhüt ederler.Yeni Yıl fitness hedeflerine asla ulaşmayan yüzde 73’e katılmaktan nasıl kaçınacağınız aşağıda açıklanmıştır.

“Yeni Yıl, Yeni Ben” en iyi yaklaşım değil

Yeni Yıl genellikle bir gelişme veya yeni başlangıçlar zamanı olarak pazarlanmaktadır. Toplumumuzdan “Yeni Yıl, Yeni Ben” sloganıyla yaşamak için çok fazla vızıltı ve baskı var.

Fiziksel kondisyon antrenmanının kurucusu Taryn Toomey, “Bu, başlangıçta insanları heyecanlandırabilir ve motive edebilir, ancak yaşam tarzınızın bir parçası haline gelmeleri için yavaş yavaş yeni alışkanlıkları entegre etmek yerine gerçekçi olmayan beklentilere ve taahhütlere yol açar” diyor.

Sonuç olarak, bazı insanlar kısa sürede aşırı miktarda egzersiz yapmak için kendilerine çok fazla baskı uygularlar.

New York’ta kayıtlı bir diyetisyen ve kişisel fitness eğitmeni Sharon Zarabi, “Çok fazla insan sınırlarını bilmiyor ve bazen zihinlerimiz aslında yapabileceğimizden daha fazlasını yapabileceğimizi düşündüğümüz yerlerde biraz aldatıcı olabilir” googlede en çok aratılan fitnes ve egzersiz aramaları;  .Full body antrenman programıi,ull body antrenman programı resimli,En iyi Full Body antrenman programı,Ağırsağlam,Antrenman Programı,Vücut GELİŞTİRME programı,Split antrenman Nedir,Örnek full body antrenman programları,Full body antrenman programıi,ull body antrenman programı resimli,En iyi Full Body antrenman programı,Ağırsağlam,Antrenman Programı,Vücut GELİŞTİRME programı,Split antrenman Nedir,Örnek full body antrenman programları,Günlük egzersiz hareketleri kadın,Tüm vücut egzersizleri,Evde yapılan egzersizler zayıflatırmı,Evde egzersiz Hareketleri göbek Eritme,Evde egzersiz programı,Evde yapılacak spor hareketleri kadın,Evde Spor Hareketleri Bayanlar İçin Video,Evde Spor Hareketleri Bayanlar İçin YouTube,Kilo vermek için fitness programı,Fitness Türkçe anlamı nedir,TDK fitness,Fitness ne Demek,Fitness Nedir yararlari Hakkında bilgi,Fitness programı,Fitness Antrenman Programı,Fitness Hareketleri, en yararlı Fitness programı

Zarabi, sürdürmeniz gereken bir Yeni Yıl kararı belirlemek yerine, her gün hedeflerinize yaklaşmak için yeni bir fırsat sağlayan yeni bir gün kararı almanızı önerir.

Çok sıkı çalışmak yanmaya ve yaralanmalara neden olur

California, San Juan Capistrano’daki New Method Wellness’ın klinik direktörü Deanna Crosby, birçok insanın fışkıran yeni yılda fitness hedeflerine çok sert gittiğini gördüğünü söyledi.

Crosby, “Hayatınızda bir hedef için yeterli alan yaratmadığınızda bu çok zor olabilir ve bir seferde çok fazla itmeye başlarsınız” dedi.

Kondisyonunuza ömür boyu bir hedef ve günlük rutininizin bir parçası olarak bakmak daha iyidir, listenizi hızlı bir şekilde kontrol etmek için bir şey değildir.

Ancak aşırı hızlı bir şekilde aşırıya kaçmak sadece yanmanıza neden olmaz – aynı zamanda güvensizdir ve kolayca aşırı kullanım yaralanmasına neden olabilir, bu da sadece formunuzu daha da düşürür.

Kaslarınız tüm egzersize alışkın değilse, gerilebilirler.

Zarabi’nin söylediği gibi, “yanlış yolu doğru şekilde kullanmaktan daha kolaydır – ve çoğu insanı yaralanmaya iten ve onların fitness hedeflerine sadık kalmasını engelleyen şey budur.”

Kendinize ayak uydurun

Fitness hedeflerinize ulaşmanın en iyi yolu, kademeli olarak onlara ulaşmaktır. Zinde olmak ve güç oluşturmak zaman alır, bu yüzden bir gecede değişiklik beklemeyin.

“Yavaş yavaş ama sürekli olarak yeni fitness hedeflerine doğru çalıştığınızda, vücudunuz sizi yenilmiş veya bunalmış hissettirmeyen bir kadansta ayarlayabilir ve güçlendirebilir – çok yoğun bir şeye adım attığınızda hissedebileceğiniz gibi,” Toomey dedim.

Zarabi, terapi dünyasındaki diğer birçok uzmanla birlikte “SMART” hedeflerinin belirlenmesini öneriyor – “spesifikler, ölçülebilirler, ulaşılabilirler, alakalılar ve zamanındalar” dedi.

Başka bir deyişle, net, belirgin hedefler belirleyin – ör. spor salonunu haftada üç kez 30 dakika ziyaret edin – bunlar gerçekten gerçekçi ve çok uzak değil.

Ayrıca, yapmaktan gerçekten hoşlandığınız fiziksel bir aktivite bulun.

Zarabi, “Olmak için egzersiz yaptığımız yapılacaklar listesinde bir şey” diyor.

Spor salonunu tamamen kilo vermek yerine yapmak, zindeliğe rahatlamanın, kendinize zaman ayırmanın ve bu endorfin acele etmenin bir yolu olarak yaklaşmak daha iyidir.

Ilımlı bir yaklaşımla mücadele ediyorsanız, egzersizlerinizde size rehberlik edebilecek kişisel bir eğiticiye yatırım yapmaya değer olabilir.

Toomey, antrenmanlarınızı toplantıymış gibi planlamanızı da önerir. Yol boyunca sizi motive edebilecek ve kendinizi sorumlu tutmanıza yardımcı olabilecek bir arkadaşınızla koordinasyon sağlayın.

Sonuçta, fitness söz konusu olduğunda, topluluk parkurda kalmanın anahtarıdır.

Her yıl milyonlarca insan formda kalmayı ve daha fazla egzersiz yapmayı amaçlayan Yeni Yıl kararlarını belirliyor. Bununla birlikte, büyük çoğunluğu asla hedeflerine ulaşmaz.

Fitness uzmanları, fitness hedeflerinize ulaşmanın anahtarının yavaş yavaş onlara ulaşmak, gerçekçi olmak ve birlikte çalışacak bir topluluk bulmak olduğunu söylüyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir