2020 İçin En Önemli Sağlık Sorunları Ne Olacak?

 

2020 İçin En Önemli Sağlık Sorunları Ne Olacak?

Share on Pinterest

2020 İçin En Önemli Sağlık Sorunları Ne Olacak?

Medicare, Obamacare, vaping, aşılar ve sanal sağlık hizmetlerinin 2020’de sağlıkla ilgili en önemli konular arasında olması bekleniyor. Getty Images

2020 yılı ve sağlıkla ilgili bir yıl daha bizi bekliyor.

Hangi sağlık sorunları öncelikli olacak? Hepimiz hangi terimlerden bahsedeceğiz? Teknoloji sağlık hizmetlerini nasıl değiştirebilir?

Bazı uzmanlardan kristal toplarına göz atmalarını ve birkaç tahminlerde bulunmalarını istedik.

Bize sağlık hizmetlerine nasıl erişeceğinizi ve bunun için nasıl ödeme yapacağınızı bu cumhurbaşkanlığı seçim yılında gündemde olacak.

Aslında, bir uzman sağlık hizmetinin siyasi kazananlara ve kaybedenlere karar vermesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bir doktor arama, danışmanlık ve araştırma şirketi olan Merritt Hawkins’in stratejik ittifaklarından sorumlu başkan yardımcısı Kurt Mosley, “Kim işe yarayacak, uygun maliyetli ve insanların anlayabileceği, onları ileriye taşıyacak bir plan hazırlasa da,” dedi.

sağlık sigortası

Medicare, 2020’yi başlatarak ön ve merkez.

Bu kısmen, “Herkes için Medicare”, en iyi Demokrat başkan adaylarından ikisi tarafından lanse edilen tek ödeme seçeneği sağlık planıdır.

Forrester Research’teki sağlık stratejisi kıdemli analisti Jeff Becker, Kongre’de Medicare’e erişimi genel bir seçenek olarak genişletmek isteyen bir dizi tasarının da bulunduğunu söyledi.

Becker, Healthline’a yaptığı açıklamada, oylama numaralarına baktığınızda, Herkes için Medicare’in kamuoyu mahkemesinde öleceği ve Medicare Avantajı olacağı yönündedir.

Uygun Bakım Yasası

Genellikle Obamacare olarak adlandırılan Uygun Bakım Yasası (ACA) bu yıl yine mahkemelerde olacak.

Aralık ayında, bir federal temyiz mahkemesi sağlık sigortası yasasının bireysel yetki hükmünün anayasaya aykırı olduğuna karar verdi.

Ancak, adaletler, herkesin sağlık sigortasına sahip olmasını zorunlu kılma zorunluluğu olmaksızın, kanunun diğer bölümlerinin var olup olmayacağı meselesini Teksas’taki federal bölge mahkemesine geri gönderdi.

Bu yıl ABD Yüksek Mahkemesi’nde sona erecek bir tür Obamacare davası arayın.

Becker, Healthline’a yaptığı açıklamada, Yüksek Mahkemeye gidip gelmeyeceğine dair çağrı, ACA’nın hayatta kalacağı için bireysel görevlendirilebilir.

Fiyat şeffaflığı

Uzmanlar, fiyat şeffaflığı, rekabeti artırmak ve maliyetleri düşürmek için tasarlanmış bir hareket hakkında çok fazla tartışma duyacağınızı söylüyor.

Başkan Trump Kasım ayında hastanelerin ve sigorta şirketlerinin tedaviler için gizli ve pazarlıklı oranlarını yayınlamalarını gerektiren bir yürütme emri imzaladı.

Becker, “Bunun önemli olmasının nedeni, cepten harcamalarınızın ne olacağını hesaplayabilmenizdir” dedi.

Ancak hastane gruplarının koalisyonu, kuralı engellemek için dava açtı. Görüşülen ücretlerin kamuya açıklanmasının tüketicilerin cepten çıkma maliyetleri hakkında kafa karışıklığı yaratacağını savunuyorlar.

Siparişin 1 Ocak 2021’de yürürlüğe girmesi planlanıyor.

Düşük reçeteli ilaç fiyatları

Mosley, “İlaçlarla ilgili olan şey, eğer onları karşılayamıyorsanız, işe yaramazlar,” dedi.2020’de reçeteli ilaçların maliyetlerini düşürme hareketinin yine sağlık tartışmasının ön cephesinde olacağını öngörüyor.

“Sorun Medicare ve Medicaid’in bu ilaç şirketleri ile fiyat pazarlığı yapamaması,” diyor Mosley Healthline’a.Temsilciler Meclisi tam da bunu yapacak bir tasarıyı onayladı. Mevzuat ayrıca Medicare Kısım D’ye kayıtlı kişiler için cepten yapılan harcamaları da karşılamaktadır.

Ancak, bu yasa tasarısının yasalaşmasına ilişkin prognoz iyi değil.Siyasi gözlemciler, mevzuatın Senato’da hiçbir yere gitmeyeceğini ve Beyaz Saray’ın cumhurbaşkanı tarafından veto edeceğini belirtti.

Senatodaki Cumhuriyetçiler kendi reçeteli ilaç fiyat planlarını hazırladılar. Başkan bu tasarıyı imzalayacağını belirtti ancak Demokrat tarafından kontrol edilen Meclis tarafından onaylanması gerekiyor.

Sağlık hizmetlerine erişim

Amerikan Aile Hekimleri Akademisi kalite geliştirme tıbbi direktörü Amy Mullins, “2020’de öncelik olarak gördüğümüz kesişen konulardan biri, hastalarımızdaki sağlık eşitsizliklerinin sosyal belirleyicileri” dedi.

“Hastalar bir doktora erişimden daha fazlasına ihtiyaç duyuyorlar,” dedi Healthline. “İyi yemeklere, yaşamak için güvenli yerlere, egzersiz yapmak, ulaşım, topluluk kaynaklarına, ilaca erişime ihtiyaçları var.”

“Bunlara değinmezseniz, hastalarınıza etkili bir şekilde davranmak gerçekten zor” diye ekledi.

Mullins, grubunun misyonu bu mercekten sağlık hizmetlerine bakmak olan Çeşitlilik ve Sağlık Eşitliği Merkezi adlı bir iç bölüme sahip olduğunu söylüyor.

Aşı reddi

Mullins ayrıca aşı mitleri meselesinin 2020’de duymaya devam edeceğiniz bir konu olduğunu söylüyor.

Mullins, “Bazı insanların ihtiyaç duydukları şeyi almasını engelleyebilecek aşılar hakkındaki yanlış bilgilere karşı koymak için daha fazlasını yapmak istiyoruz” dedi.

Yakın zamanda yapılan bir araştırma, bir avuç anti-aşı reklam alıcısı tarafından birçok yanlış bilginin sosyal medyaya yayıldığı sonucuna vardı.

Mullins, “Doktorlara, sağlık ekiplerine, hastalarına ve topluluklarına aşı eğitimini destekliyoruz” dedi.

Şu anda Sağlık ve İnsan Hizmetleri Dairesi Enfeksiyon Hastalıkları ve HIV / AIDS Politikası Dairesi tarafından 2020 Ulusal Aşı Planı geliştirilmektedir.

Elektronik Sigara

Mullins, “2020’deki sağlık sağlayıcıları için büyük önceliklerden biri de vaping ve e-sigaradır.

“Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri ve Gıda ve İlaç İdaresi’nin bu krizle başa çıkmak için yaptığı çalışmaları gerçekten alkışlıyor ve destekliyoruz” dedi. “Ancak bu ürünler ergenleri hedefliyor ve pazarlamanın daha fazla düzenlemeye ihtiyacı olduğunu düşünüyoruz.”

Geçen ay Ulusal Uyuşturucu Suistimal Enstitüsü’nden yayınlanan bir araştırmada, daha fazla gencin esrar kullandığını bildirdi.

Bu, ülke çapında 50’den fazla kişiyi öldüren vaping ile bağlantılı bir akciğer hastalığına rağmen.

Sanal bakım ziyaretleri

Dijital cephede Becker sanal bakım ziyaretlerinde agresif bir büyüme olacağını öngörüyor.

Metin, video veya telefon görüşmesi yoluyla doktorunuzla etkileşim kurduğunuz yer burasıdır.

Becker’in grubu poliklinik ziyaret verilerine baktıktan sonra sanal satıcılarla konuşup sağlık yatırımlarını takip ettikten sonra sayıları tırmandı.

“Sonuç, 2020’de 36 milyon net yeni sanal bakım ziyaretiydi” dedi.

İşverenlerin ve sigortacıların bu konsepti nasıl benimsediğine dikkat çekiyor. Amazon kısa süre önce Seattle’daki çalışanları için sanal bir klinik olan “Amazon Care” adlı bir pilot program başlattı.

Walmart kısa süre önce telehealth hizmetlerini 4 dolar çevrimiçi veya video bakım ziyaretleriyle Colorado, Minnesota ve Wisconsin’deki işçilere genişletti.

Humana, önemli ölçüde daha düşük aylık primlerle sanal bir birincil bakım planı sunmak için “Doktor İsteğe Bağlı” ile birlikte çalıştı.

“Herkes acil servis gibi yüksek maliyetli bakım merkezleri kullanmadığımız bir modele doğru ilerliyor,” dedi Becker.

“Ve tüketiciler de daha uygun maliyetli hizmetler talep ediyorlar.” “2018’de, tüketiciler sadece cepten tıbbi masrafları ödemek için 88 milyar dolarlık kişisel kredi aldı.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir